Späť

Premena našej dejváčky Moniky

Dejváčka Monika je maminou dvoch malých dievčatiek, jedná ešte nesfúkla na torte tri sviečky a druhá oslavila len pred mesiacom prvý rok. Monika tak zažíva to, čo mnoho čerstvých mamičiek. Deťom obetuje všetko a seba posunula na úplne posledné miesto. 

Postupne sa prestala pozerať do zrkadla, pretože to, čo v ňom videla, jej veľmi ubližovalo. Napriek tomu sa aj naďalej týrala mastnými a nezdravými jedlami a ručička na váhe sa hýbala stále smerom hore. 

Dnes je už všetko inak, Monika sa rozhodla, že kvôli svojej rodine a sebe samej urobí prvý krok a zmení svoj život od základov. Pustila sa s nami do premien a kilá zrazu idú dole. Dnes keď Monika ide okolo zrkadla, s hrdosťou sa do neho pozrie, pretože jej telo dokázalo úžasné zázraky a mnohé ho ešte čakajú. 

Stopka prišla po Vianociach, keď celú rodinu skolila choroba a Monike sa tak prvýkrát ťažšie dostávalo opäť do formy. Zaťala zuby a po pár týždňoch je naspäť v režime.

Monika pred začiatkom premeny:


Prečo si sa rozhodla pridať k nám do premeny? 

Po pôrodoch som sa naozaj necítila dobre vo svojej koži. Postavila som sa pred zrkadlo a nemohla som sa na seba pozerať. Každú jednu noc som sa neuveriteľne potila. Nevládala som sa hrať s dcérkami, čupnuť si k ním a už vôbec za nimi behať. Až raz ma náhodne odfotila staršia dcérka a ja keď som tú fotku videla, veľmi som sa rozplakala. To bolo to, čo som potrebovala. Vidieť sa aj inak ako pred zrkadlom, kde dokážeš brucho (ako tak) stiahnuť. Hanbila som sa za seba, i keď viem, že to ako som vyzerala bolo preto, lebo moje telo vynosilo a porodilo dve zdravé deti a ja som mu za to neskutočne vďačná. Nechcela som sa už viac ospravedlňovať tým, že som 9 mesiacov po pôrode a chcela som niečo so sebou spraviť. Chcem aby som bola na seba pyšná za to, čo dosiahnem.

Mnoho dejváčok, mamičiek hovorí, že po pôrode si na seba už nevedeli nájsť čas alebo skúšali šialené diéty, ktoré im jojo efektom vrátili kilá naspäť. Ako vyzeral tvoj život pred premenou? 

Súhlasim. Po pôrode je to veľmi náročné vyrovnať sa s novou úlohou. Môj život pred premenou bol ako z filmu, kde sa hlavná postava úplne pomiatla. Chodila som sa pozerať do zrkadla, nariekala som ako vyzerám, ale v zápäti som zavolala manželovi, aby mi doniesol burger, veľké hranolky s kolou a niekoľko nugetiek k tomu. Našťastie do rýchlych diét som sa nepúšťala. 

Prečo si nás kontaktovala? Pretože veľakrát je ťažké spraviť ten prvý krok.

Chcela som nájsť skratku a tak som v dobrej mienke napisala Davidovi, že vôbec nemám motiváciu a teda aj keď schudnem, tak so sebou nebudem spokojná, lebo veď pruh v strede pupku veľký ako dlaň, diastáza okolo a previs. On mi nahral hlasovku a tak ma sfúkol a „naložil mi“. Myslel to v dobrom, že som mala hneď jasno, čo pre seba chcem. Povedal mi, že všetky tieto veci sa dajú operovať a radšej byť chudá, s pruhom a diastázou ako tučná. Nahnevala som sa a vtedy som si povedala, že veď ja vám ukážem.

Schudla si neuveriteľných 16 kíl. Keď sa dnes pozrieš do zrkadla, koho v ňom vidíš?

Každým dňom sa mám radšej a radšej. Moje oblečenie, čo som nosila na začiatku mojej cesty, mi je obrovské a nenositeľné. Veď to je to, čo chcem. Všetko, čo som zatiaľ dosiahlia, je neuveriteľné a ja som maximálne nadšená a spokojná.


Čo je na programe pre teba najnáročnejšie? 

Na programe ako takom - nič. Tento program je tak skvelý, že až neuveriteľným spôsobom uľahčuje život a chod domácnosti. Je tak premakaný. Nemusím rozmýšľať čo variť, len si vyberiem dni, ktoré viem, že budú chutiť celej rodine. Nemusím si písať nákupný zoznam, ešte mám tam aj gramáže, aby som mala presne toľko, koľko potrebujem. Nič mi nebráni si potom doma navariť. Nezastavilo ma ani to, že svojím dcérkam varím každej niečo iné, manželovi niečo iné (nie vždy mu množstvo zeleniny vyhovuje a už viem čo zje) a sebe podľa jedálnička. 

Chcela si to niekedy s nami vzdať? Zmeniť celý život nie je jednoduché, to dobre vieme.

Ani raz! Naozaj! Ani som nepomyslela na to, žeby som zahodila všetko moje úsilie, ktoré som vynaložila na to, aby som sa dostala tam kde som teraz. 

Skúšala si aj pôst a to hneď niekoľkokrát. Ako si ho zvládla? 

Na začiatku som sa toho veľmi zlakľa a naozaj som sa bála, či to zvládnem. Aj to tak vyzeralo. Prvýkrát som vydržala do 13:30. Pamätám si to tak živo, ako som jedla hrušku, lebo obed som nemala navarený, nakoľko som mala v pláne vydržať až do rána. Potom som to skúšala niekoľkokrát, ale ani raz som nevydržala do raňajok. Až do posledného pôstu. 

Povedz nám recept, ako to, že zrazu to išlo.

Ten som zvládla tak bravúrne, že by som si dala medailu. Mala som uvarený čerstvý vývar, bylinkový čaj a hlavne som mala uvarené jedlo z jedálnička a vedela som, že keď bude najhoršie. tak sa proste najem. Na pôst som sa pripravila, plánovala som ho asi dva dni a celé to klaplo najlepšie ako mohlo. 

Ak by si mohla niečo odkázať dejvákom, ktorí nevedia nájsť motiváciu prečo pokračovať, čo by to bolo? 

Nevzdávajte sa. Aj keď je cesta kľukatá a stŕnistá nezahadzujte to, čo ste doteraz dosiahli a kde ste sa posunuli. Nehľadajte skratky, tie naozaj neexistujú. Uvedomte si, že žiť zdravo nie je polročná záležitosť, ale je to na celý život. Aj ked dosiahnete svoje výsledky. Ak náhodou vybočíte z cesty, vráťte sa čím skôr. Nebojte sa poprosiť o pomoc. Buďte motiváciou pre svoje okolie, aby aj oni žili lepší a zdravší život. 

Monika je veľká inšpirácia, pretože dnes žije úplne iný život, aký mala pred rokmi. Je skvelé vidieť, ako konečne posúva svoje zdravie na prvé priečky priorít. Robí obrovské kroky, nebojí sa zmien a čo je najdôležitejšie, vôbec sa nebojí zakopnutí. Pretože sa vždy dokáže postaviť na vlastné nohy!

Tím Schudni s DaVe

Tím Schudni s DaVe
Redaktor Schudni s DaVe

tvoríme pre Vás obsah z kuchyne Schudni s DaVe

Dávid Takáč | Schudni s DaVe
Mgr. Dávid Takáč
Veronika Takáčová | Schudni s DaVe
Bc. Veronika Takáčová

Schudni s DaVe s. r. o.
Sídlo: Košická 1755/34
903 01 Senec

IČO: 53886445
DIČ: 2121516870
IČ DPH: SK2121516870

Spolupracujeme s
Fitclinic TA3 Nadácia Markíza Človek v ohrození X-bionic sphere